Menu

Wypieki i Ciasta

Najlepsze Wypieki i Ciasta. Od czasu do czasu jakaś kawa ;)

Ciasta bez pieczenia

agatamentik

Czy istnieje możliwość przygotowania ciasta bez pieczenia? Oczywiście, że tak. W sieci można znaleźć całe mnóstwo przepisów na torciki, serniki i ciasta przygotowywane na zimno, bez konieczności ich pieczenia. Desery takie zachwycają swym smakiem nie mniej, niż tradycyjne ciasta, które wymagają wypiekania.

 

Jak przygotować takie ciasto? Przepisy przewidują różne możliwości. Bardzo często przyrządza się je wykorzystując jako spód gotowe ciastka, krakersy, herbatniki itp. Następnie przygotowuje się masę na zimno. Może to być masa serowa, rodzaj kremu, czy nawet galaretka. Takie ciasto należy też oczywiście ozdobić. Tu  występuje już pełna dowolność, wszak sklepy spożywcze i cukiernicze oferują szeroki asortyment różnego rodzaju dodatków do ciast i tortów.

ciasto_bez_pieczenia_z_galaretk

To, bez czego ciasto bez pieczenia nie mogłoby powstać, to schłodzenie. Aby przygotowany deser nabrał odpowiedniej konsystencji (chodzi tu zwłaszcza o krem i masę serową), musi odpowiednio długo postać w chłodnym miejscu. Dlatego właśnie zaleca się włożenie go do lodówki na minimum kilka godzin. Najlepiej, jeśli przygotujesz ciasto bez pieczenia wieczorem i pozostawisz je do schłodzenia w ciągu nocy. Rano będzie  można już delektować się jego smakiem.

© Wypieki i Ciasta
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci