Menu

Wypieki i Ciasta

Najlepsze Wypieki i Ciasta. Od czasu do czasu jakaś kawa ;)

Jakie są najprostsze ciasta?

agatamentik

Pieczenie ciast może być skomplikowane lub proste. Skomplikowane ze względu na wielowarstwowość, wielokolorowość, piętrowość. Proste pieczenie ciast zaś to skupienie się na bazie składnikowej oraz składników dodatkowych charakterystycznych dla rodzaju ciasta i na dodaniu odpowiednich proporcji. Z tego powodu każdy przepis zaczyna się od podania odpowiednich proporcji składników.

cake796491_640

Które ciasta są łatwe? Jest ich naprawdę wiele. Może to być np. mazurek bez pieczenia, sernik, babka wielkanocna. Wybór należy do was. Jeżeli nie chcecie mieć ciasta z mąką, zróbcie sernik pieczony, sernik na zimno z galaretką lub mazurek bez pieczenia bezglutenowy. Jeżeli lubicie czekoladę upieczcie mazurek z czekoladową pomadą, a nie z lukrem. Jeżeli lubicie tradycyjne ciasta, nie zmienione czasem i modą ciasta wielkanocne, zróbcie paschę wielkanocną, babkę wielkanocną, mazurek królewski. 

 

Każde wymienione ciasto jest łatwym ciastem, wystarczy odwaga i pewność ręki. Pomysłowość także jest w cenie Zatem można startować do kuchni, a może przemyśleć także inną wariację ciasta? Przecież to wy jesteście szefami swojej kuchni.

 

© Wypieki i Ciasta
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci